מנקי ספות

מנקי ספות

 

אי אפשר לזלזל בתחזוקה או בניקוי ספות שכן, הספות שלנו הם הרהיטים שאנו תמיד נוטים להתגאות בהן ולכן מדי שנה, אנו קוראים לצוות מיומן כמו מנקי ספות, אשר מנקה באופן יסודי את הספות באמצעות מכשור משוכלל, חומרי ניקוי מקצועיים המתאימים לבד הספה. הרהיטים בסלון ובמיוחד הספות, סופגים מהר כל לכלוך ואבק, אשר מגיעים בשימוש תכוף בספות עם מצד בני המשפחה, האורחים או חיות המחמד שלכם. אבק, פרוות בעלי חיים וחיידקים, גורמים לנזק בדרכי הנשימה, בעור ובשרירים. אם תקפידו על ניקוי ספות קבוע ותישמעו להוראות צוות מנקי ספות בדבר תחזוקה שוטפת ונכונה, רוב הסיכויים כי הספות בסלון ביתכם ישמרו למשך זמן רב והן תיראינה נקיות ורעננות.

 

 

אם כבר בניקוי ספות עסקינן, ניקוי ספציפי זה, אינו מסתיים בריסוס חומר ניקוי על ריפוד הספות, ניגובו וייבושו, כי אם נדרשת אבחנה בסוג הבד ולהתאים את חומר הניקוי המתאים לבד סינתטי או לבד טבעי כגון כותנה או פשתן.יש לציין, כי שימוש לא נכון בחומר ניקוי, עשוי לגרום ליצירת כתם בולט שיהיה קרשה להסירו מאוחר יותר, כאשר סיבי הבד דהו בשל חוזקו של חומר הניקוי. קיימת חשיבות גם למידת העוצמה, אשר מופעלת על הבד בעת הניגוב ולכן, אנשי מקצוע אשר עובדים שנים בתור מנקי ספות הם בעלי הרגישות הנחוצה והניסיון העשיר לשמירת איכות ומרקם בד הספות.

טיפול בכתמי הספה בזמן הנכון יציל אותה מבלאי מואץ והרס הריפוד

 

 

כאשר אתם מבחינים בכתם על הספות, יש לפעול מיד, היות וכתם שיחדור עמוק בסיבי בד הריפוד, יגרום לקשיים בהסרתו, במיוחד אם הכתמים הינם בעייתיים.  יש למנוע משפשוף בד הסלון בעת ניקוי הכתם, וכן יש לעבוד כמה שפחות עם מים, היות והשפשוף של הבד, יחד עם השפשוף, יגדיל את הכתם בספה ויהיה קיים הבדל בין אזור הכתם לבין שאר הריפוד, כאשר יהיה גוון שונה מה שיעיב על יופיין של הספות. חברה המעסיקה צוות של מנקי ספות, עוסקת גם בניקוי שטיחים, כאשר אופן הניקוי זהה לזה של ניקוי הספות. כאשר מופיע כתם אם על הספות או אם על השטיחים, יש להשתדל ולהשתמש באמצעות חומץ ביתי מהול במים או באבקת מים מהולה בסודה לשתייה ביחס של 50%.

 

גם השטיחים הינם מוצר עיצובי,  אשר מקנה אווירה של חמימות ביתית, אך הוא חייב בתחזוקה קבועה. יש לדעת כללי ברזל לגבי תחזוקת שטיחים. למשל שאיבת השטיח באמצעות שואב אבק חזק פעם עד פעמיים בשבוע, הפיכת השטיח אחת לחודש על מנת לנער ממנו את החול והאבק שצבר, יש להימנע משטיפת השטיח במים וחומרי ניקוי וכן, חל איסור לתלות את השטיח היות וכובד השטיח, במיוחד כאשר הוא עם מים, יכול לגרום לסדקים בצדו ההפוך של השטיח ולהרס מוחלט שלו.  זו הסיבה שמומלץ לשאוב את השטיחים ולהפוך אותם,  אך לא לעסוק בנושא הניקוי, היות ורק חברת ניקוי שטיחים תדע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ועם כל האחריות המלאה.

 

 

אם ישנם כתמים שזה עתה נוצרו גם בספות וגם בשטיחים השתמשו עם חומץ ביתי לבן

 

לא תמיד נוכל להזעיק באותו הרגע את חברת מנקי ספות, כאשר אנו רואים כתם שזה עתה נותר ויש להסירו מבלי לגרום נזק. הדבר החשוב הוא לעבוד רק עם חומרי ניקוי ביתיים, כגון חומץ לבן, סבון כלים ומים, או אבקת ודה לשתייה מעורבת עם מים. כל החומרים הביתיים שאנו עושים עימם שימוש יום יומי, חייבים למהול אותם במים, על מנת שלא יהיו קשים מדי לבד הריפוד או לשטיחים, למרות שאין בהם חומרים כימיים כמו בשאר חומרי ניקוי ייעודיים לשטיחים ולספות. ראשית יש לספוג את הכתם עם מטלית בד נקייה וסחוטה, או עם נייר מגבת עבה. יש למהול מטלית נקייה בתערובת החומץ והמים, או סבון  הכלים והמים, או הסודה לשתייה והמים ולשפשף בעדינות בכוון השעון עד להסרת הכתם. במידה והאזור מעט לח, אל תשבו על הספה או אל תדרכו על השטיח שזה עתה ניקיתם מהכתם עד לייבוש המלא. על מנת לזרז את התהליך של הייבוש, תוכלו לייבש את המקום במייבש שיער. יש לציין כי בבית שישנם ילדים קטנים או חיות מחמד, תחזוקת שטיחים וספות, חייבת להיות תכופה יותר על מנת לשמור על מראה אסתטי ועל ספות ושטיחים נקיים ואסתטיים. שמירה על ניקיונם של השטיחים והספות, ישמור גם על בריאותנו ובריאות בני המשפחה ויש לקחת גם את זה בחשבון.

 

מתי מומלץ לנקות שטיחים וספות?

 

סדרך כלל אין זה קבוע, היות וכל שטיח או ספה, מתלכלכים יותר ופחות ולכן בכל בית זה אינדיבידואלי. מה שכן, יש לדאוג ולהקפיד על תחזוקה קבועה אם על פי הוראות היצרן, או מנקי ספות ושטיחים המגיעים בכל תקופה באמצעות חברת ניקוי מקצועית אשר מתמחה בניקוי ספות, ניקוי שטיחים וגם ניקוי ווילונות. החוכמה היא למצוא חברת ניקיון שהיא בעלת מוניטין ושם טוב, ניסיון מקצועי של שנים, כאשר היא מתמחה בכל סוגי ניקוי הספות, הריפודים  והשטיחים, כאשר היא משתמשת במכשור משוכלל ומקצועי וכן בחומרי ניקוי אשר הותאמו מראש לסוג הריפוד והשטיח.

 

אחת מהחברות הידועות הינה  א.א אלופי הניקיון, אשר עוסקת שנים רבות בתחום, מעסיקה צוות מיומן של מנקים המתמחים גם בניקוי כל סוגי הספות, ניקוי כל סוגי השטיחים וכל סוגי הווילונות. לחברה מחלקה מיוחדת גם עבור ניקוי ריפודי רכב וכן צוות המתמחה גם בנושא של ניקוי מזרונים. א.א.אלופי המזרונים, דואגת כי הניקיון יתבצע באחריות מלאה, תוך עמידה בזמנים ומתן טיפים ללקוחות לגבי תחזוקה שוטפת. חברתנו, תשמח לייעץ, לת הצעת מחיר ולתת לכם את חוויית השירות המקצועי והאדיב אשר לבטח יצרף אתכם לשורת לקוחותינו הקבועים.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×