ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים בבית או במשרד נותנים הרגשה נעימה ואף נוחה, אולם לשטיחים יש תפקידים רבים שהעיקרי בהם הינו מסנן (פילטר), זאת היות והשטיח סופח אליו את האבק מהאוויר ואת לכלוך הנעליים. ניקוי השטיח אמור להתבצע על-ידי שואב אבק לפחות פעם בשבוע, אך הינו ניקוי שטחי בלבד. השטיח דורש גם ניקוי שטיחים יסודי ועמוק יותר לפחות אחת לשנה, זאת באמצעות מכשירים וחומרים מיוחדים המיועדים לכך.

נגן וידאו

למה לבחור בא.א אלופי הניקיון

 ✔ התחייבות למחיר ולשירות הטוב ביותר!

 ✔ לא נקי, לא שילמת! – מתחייבים לתוצאה מושלמת ביותר!

 ✔ משתמשים רק בחומרים ירוקים!

 ✔ זמינות מהירה – נותנים שרות בכל הארץ!

 ✔ אלפי המלצות מלקוחות מרוצים!

רוב האנשים לא מודעים לחשיבות של ניקוי שטיחים מקצועי ולכך שיש מספר סוגי כתמים העלולים להרוס שטיחים וריפודים, כגון

 • צבעי מאכל,
 • קפאין,
 • כתמים על בסיס נפט (צבע, שמן, מסטיק, דיו) ועוד.

כאמור גם אצל בעלי המקצוע המומחים אין חומר אחד שמטפל בכל סוגי הכתמים.

כיום מוצעים סוגי תכשירים רבים במרכולים, שאינם עונים כלל על הדרישות ואף מחמירים את המצב או פוגעים בגוון הצבע של הבד. כמו כן יש הבדל בין סוגי הבד, ויש לתת על כך את הדעת בעת שימוש בחומר כזה או אחר (כותנה, צמר, בד, עור או עור סינתטי).

כמו כן שמנקים שטיחים ממולץ גם לעשות ניקוי ספות זה משנה את את איכות הבית

טיפול בלכלוך או בכתם לאחר ניקוי השטיח או הברשה או כל דרך אחרת לצורך ניקוי השטיחים, מחייבים שאיבה של האזור, היות והלכלוך וחומרי ניקוי הריפודים מתערבבים ואין ללכלוך או לכתם לאן לצאת. הדבר דומה לקרצוף רצפה עם מים וסבון, אבל ללא הוצאת המים עם מגב – שאז כל הלכלוך נשאר במקומו ומתייבש.

בתום עונת החורף מקפלים את רוב השטיחים, בידיעה שהם מאוד מלוכלכים, והניקוי יבוצע בתחילת החורף הבא. בתחילת החורף מזמינים שירות ניקוי שטיחים, וכאן כבר מתעוררות שתי בעיות נפוצות: בעיה ראשונה קשורה לכך שהכתמים כבר ישנים והפכו קשים מאוד להסרה, או שכלל לא ניתן להסירם. הבעיה השנייה היא ריח, כאשר בשטיח יש ריח חזק של טחב.

בשל סיבות אלו ורבות נוספות – מומלץ ואף חובה להזמין בעל מקצוע בתחום.

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים – מידע מקיף וכללי תחזוקה נכונים


מחיר ניקוי שטיח

כאשר אנו רוכשים שטיח, אנו לרוב מסתכלים על העיצוב, הגוונים אבל אנו לא לוקחים בחשבון אם השטיח פרקטי ונוח לניקוי. זהו אחד מהפרמטרים החשובים, היות ואפילו אם הוצאתם אלפי שקלים על שטיח יקר, אך לאחר תקופה קצרה הוא מתלכלך מהר וקשה להסיר ממנו כתמים. למרות שרבים מנסים שיטות שונות של ניקוי, ניקוי חובבני, לעולם לא יגיע לרמת המקצועיות של ניקוי מקצועי של שטיחים  באמצעות חברה שהיא וותיקה ויודעת לאבחן את סוג השטיחים ולהתאים להם ניקוי הולם מבלי לפגום בשטיח וזאת באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים המתאימים לסיבי השטיחים וכן, באמצעות מכשור משוכלל.

יש לציין כי ישנן חברות אשר מבצעות ניקוי שטיחים בבית הלקוח, אך ישנן חברות אשר יעדיפו לתת טיפול מיוחד לשטיחים יוקרתיים כגון שטיחים פרסיים, אפגאניים או סינים. שטיחים יוקרתיים הם כבדים יותר ויש להשרות אותם באמבטיה מיוחדת במפעל. במפעלים אלה, ניתן לתקן את השטיחים הפגומים באמצעות תיקון אמנותי. הסיבה העיקרית שאנשים נעזרים בחברת ניקיון היא שלחברה יש גם את הציוד וגם את החומרים הדרושים לניקיון מושלם של השטיחים בבית או במשרד. החברה המתמחה בניקיון כל סוגי השטיחים, תחזיר לשטיח היוקרתי שלכם את מראהו החדש והנקי שהיה לו, בדיוק ביום שרכשתם אותו לראשונה.

תחזוקה שוטפת של השטיחים תחזיר להם את המראה המטופח

ככל שאנו משקיעים במוצר, במיוחד אם מדובר על שטיחים וספות, כך הם ייראו מטופחים. אנשים שאינם מקפידים על תחזוקה שוטפת של השטיחים או הריפוד בסלון, מגיעים למצב של מראה מוזנח של ביתם או דירתם וחבל. גם העלויות תעלינה, אם לא תקפידו לתחזק נכון את השטיחים שברשותכם, היות וגם הבלאי של השטיח יעלה. שאיבה קבועה, תצמצם את נזקי השטיח.

ניקוי ותחזוקת  שטיחים – עשה ואל תעשה

למרות שרבים מהאנשים מנקים את שטיחי ביתם בעצמם, או אפילו מגיעים לתוצאות טובות, עדיין קיים פער גדול בין ניקוי חובבני לבין ניקוי מקצועי. דבר זה בא לידי ביטוי למשל בחיטוי השטיח.

 1. אין אפשרות לחטא את השטיחים באמצעות חומרי ניקוי סטנדרטיים,
 2. כאלה שמוכרים במרכולים, היות ועל מנת לחטא את השטיח היטב,
 3. יש להשרות אותו במים וחומר חיטוי המתאימים לסוגי הסיבים בשטיח,
 4. להבריש אותו בקפידה ולייבש אותו היטב.

גם תחזוקה שוטפת בבית, ישנם דברים שיש להיזהר מהם, כגון לא לחבוט בשטיח, היות והמכות של החביטה, עשויות לגרום לפיצוצים בשטיח ולפרום אותו.

בנוסף, חל איסור לרחוץ את  השטיח עם מים ולתלות אותו,

היות וכובד השטיח עם המים שנמצאים בו, יגרמו אף הם למצב שהשטיח עשוי להיפרם, מה שיעלה הרבה יותר, במידה ותצטרכו לשלוח אותו לתיקון אמנותי, מקצועי במפעל שמנקה ומתקן שטיחים. ניקוי מקצועי:

 • יחזיר את השטיח לצורה הטבעית,
 • ידגיש את צבעיו הטבעיים
 • וישווה לו מראה רענן ובריא.

ישנן למעשה שתי שיטות של ניקוי שטיחים, האחת ניקוי רטוב והשיטה השנייה היא ניקוי יבש. כל אחת מהשיטות, מתבצעת באופן מקצועי ויעיל, כשאר משלבים חומרי ניקוי מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על פי סוג השטיח.

 שאיבת השטיח לעיתים קרובות תאריך את חייו

כאשר השטיח סופג אבק וגרגירי חול, פרוות חיות מחמד ועוד, לא רק שהשטיח נראה לא טוב, כי אם גם הבריאות שלנו בסכנה וקרדית האבק רק עושה שמות בו. זו הסיבה, כי יש להקפיד על שאיבה של פעמיים בשבוע של השטיח באמצעות שואב אבק עוצמתי. יש להפוך את השטיח, אחת לשבוע, על מנת לנער את החול ונאבק ממנו ולהוציא אותו לשמש, על מנת שהריחות הרעים יצאו ממנו. בנוסף, אחת לחצי שנה, יש לבצע ניקוי שטיחים, ע"י חברה מקצועית.

כאשר אתם מבחינים בכתם טרי על השטיח, יש לספוג אותו במהירות, מחשש שלא ייספג לסיבי השטיח, מה שיקשה על הניקוי שלו בשלב מאוחר יותר. הרטבת השטיח מצדכם, תגרום לנזק ולכן, נסו כמה שיותר להימנע עם מגע מים של השטיח,

דבר שעשוי לגרום לחיידקים להתרבות, לעובש ולריחות רעים מהשטיח, עד להתפוררותו.

מה החסרונות והסכנות בניקוי עצמי של שטיח? 

החיסרון הגדול והבולט של ניקוי שטיחים עצמי, הינו שימוש מופרז בתכשירי ניקוי, נזק לשטיח מחוסר ידע ומקצועיות. כאשר יש לכם שטיחים שעלו לא מעט, או שטיחים יקרים מאוד,  הדבר הנכון ביותר לעשות הוא למסור אותם לחברה מקצועית שהיא בעלת מפעל לניקוי ותיקון שטיחים. החברות הללו, לוקחות אחריות על השטיחים והן קיימות שנים, מה שיגרום לכם להיות בראש שקט, כאשר השטיח שלכם נמצא בידיים טובות. 

מה לעשות שבית אינו מוזיאון, בני הבית אוכלים, מסתובבים, נכנסים הביתה כמה פעמים ועוד. פעולות אלה, יוצרות פירורים, אבק וכתמים על השטיחים הנמצאים בחללים השונים בבית. כאשר תזמינו חברת ניקוי, החברה תבצע חיטוי נגד קרדית האבק, מלבד ניקיון יסודי של השטיח. לחברות אלה, ישנם מאווררים המייבשים שטיחים לאחר ניקוי. יש צורך בשליחת שטיחים למפעל המתמחה בטיפול יסודי בשטיחים, רק אם השטיח יוקרתי כגון שטיח פרסי, סיני וכדומה.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר- מה כדאי לדעת?

שטיחים מקיר לקיר, מכסים חללים רבים של המשרד או הדירה. בניגוד לשטיח נייד, אי אפשר להזיז אותם,

 • היות ושטיחים אלה, מקובעים לרצפה באמצעות מסגרת העשויה מנירוסטה, על מנת שלא  יהיה בה חלודה.

יש לדאוג לתחזוקה שוטפת של שטיחים מקיר לקיר,

 • היות ולרוב, שטיחים אלה, ניתן לראות במשרדים וחברות, מה שגורם לשחיקה מואצת שלהם יותר,

בשל כמות העובדים והאנשים בכלל, אשר מגיעים למשרדים ולחברות. יש לוודא כי תחזוקה שוטפת של ניקוי שטיחים מקיר לקיר, תתבצע על הצד המקצועי והנכון ביותר.

שטיחים מקיר לקיר במשרדים, הם אלה ששומרים על מראה של משרד נקי והמשרד יקבל את הרושם הנכון, כשאר הם נקיים ומבריקים. כמו כן, שטיחים מקיר לקיר שהם נקיים ורעננים, יגבירו אף את פריון העבודה בקרב עובדי המשרד. לשטיחים אלה,  קיימים יתרונות רבים כמו למשל, בידוד מרעשים וחום, כך שבאמצעות תחזוקה נכונה של שטיחים מסוג זה, השטיחים יחזיקו מעמד לשנים רבות.

מחיר ניקוי שטיחים על פי מה נקבע?

לרוב, מחיר על ניקוי השטיח, נקבע באמצעות גודל השטיח ומצבו. היתרון הבולט בניקוי של שטיחים מקיר לקיר, הינו בכך שהם עשויים מסיבים סינתטיים, מה שמאפשר פחות מאמץ בניקיון וכל כתם ניתן יהיה להסיר באמצעות ניקוי מקצועי של שטיחים אלה, באמצעות חברות ניקיון, אשר מתמחות בניקוי זה. יש לדעת, כי שטיחים שאינם נקיים בחברות או במשרדים, דוחים את הלקוחות וגורמים לעובדים לא לחוש נעים בסביבת העבודה, מה שיוריד את תפוקת העבודה מצדם.

ישנם אנשים שרגישים לאבק וכן, האבק גורם להם למחלות בדרכי הנשימה,

זו הסיבה שיש לשאוב את השטיחים, אפילו מדי יום, אם קיימת רגישות יתר של אחד מבני המשפחה. את השטיחים מנקים באמצעות מכשור משוכלל. ראשית, החברה שמנקה שטיחים, מגיעה עם שואב אבק עוצמתי, מכשיר להחדרת מים עם חומר ניקוי ושאיבת המים המלוכלכים. פעולה זו, מתבצעת מספר פעמים, עד שהמים יוצאים נקיים לחלוטין, כאשר המכונה היא שקופה וניתן לראות את צבע ומצב המים, עד לפעולה מושלמת של ניקיון השטיחים.

ניקוי שטיחים מקצועי בביתכם – זה ממש חסכוני!

ישנם שטיחים שהם זולים או כאלה העשויים מסיבים סינתטיים,

אשר ניתן לנקות אותם בבית הלקוח וכן, רמת הלכלוך שלהם אינה גבוהה במיוחד. מבחינת העלויות, זה זול בהרבה בשיעור של בין 30%-40% מעלות של ניקוי שטיחים במפעל. אנשים שמחזיקים שטיחים מקיר לקיר בביתם או בדירתם, האפשרות היחידה תהיה רק בבית, היות ומדובר על שטיחים קבועים שלא ניתן להזיזם ממקומם. היתרון הנוסף הוא שאת הניקוי עושים באמצעות אותה השיטה ואותן המכונות, כך שזו הזדמנות פז, לעשות ניקיון יסודי ולהקנות לבית מראה נקי, רענן וחדש של השטיחים והריפודים.

לפני שתחליטו, יש ליצור קשר עם בעל המקצוע, אשר יאבחן את אופן הניקוי המתאים לשטיח ולפי גיל השטיח. לאחר שבעל המקצוע יאבחן את השטיחים, רק אז יתחיל ניקוי השטיחים. לפעמים, מומלץ יותר, כי חברה המתמחה בניקיון כל סוגי השטיחים, שהחברה תיקח את השטיח למפעל, במידה ומדובר על שטיח יקר, אשר עשוי מסיבים טבעיים כגון צמר, משי או שילוב של שני הסיבים יחד. מיותר לציין, כי לכל שטיח יש את רמת תכיפות הניקיון שלו. אם יש לכם מבקרים רבים בבית, או שיש תנועה רבה בית, יש לבצע ניקוי שטיחים מקצועי, לפחות פעמיים בשנה. אם יש לכם שטיחוני אמבט, מומלץ לכבס אותם במכונת הביסה, אחת לחודש.

כיצד בוחרים נכון חברה לניקוי שטיחים?

על מנת לבחור נכון בחברת הניקוי הטובה ביותר, יש לוודא לגבי

 • הוותק שלה,
 • ההמלצות עליה
 • וכמובן השם והמוניטין שלה.

אחת החברות המובילות בתחום הניקוי הינה חברת א.א אלופי הניקיון, אשר נבחרים פעם אחר פעם, באמצעות לקוחותיהם כספק השירות המצטיין בתחום. בנוסף, חברת א.א. אלופי הניקיון, מציעה את שירותיה בפריסה ארצית, כשאר היא שולחת צוותים מיומנים, אשר עומדים בזמנים ומבצעים את הניקיון על הצד הטוב ביותר. החברה מספקת שירותים בתחומים של: ניקוי  ספות, שטיחים, מזרונים כשאר השירות נעשה באופן אדיב, מקצועי ואמין.

מחירים והנחות מיוחדים

שכדאי להכיר!

שטיח פרסי

60₪

שטיח שאגי

65₪

שטיח משי

70₪

מבצע!

שטיח שאגי כולל ניטרול ריחות קשים

65 ₪ בלבד!

שטיח פרסי כולל ניטרול ריחות קשים

70₪ בלבד!

תוספת תיקון קנטים

החל מ-50 ₪

תוספתתיקון קרע

החל מ-50 ₪

תוספת תיקון הדבקה

החל מ-40 ₪

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×