פוליש קריסטל

פוליש קריסטל – כי זה פשוט  רעיון מבריק

 

לפני כשני עשורים, חדר לעולם הניקיון ציפוי מהפכני להברקת הרצפות אשר נקרא פוליש קריסטל. ציפוי זה, גרם למהפכה של ממש וביצועו כרוך בעבודה מורכבת ולא מעטה, אך הברקה זו הינה מהמשתלמות ביותר והתוצאות, מדברות בעד עצמן. מלבד הברק והאחידות של מראה בוהק של הרצפות, הכתמים נעלמים. תהליך זה מתבצע באמצעות שני חומרים. העמידות של הברקה זו, הינה של עד לשלוש שנים, שזו ההברקה העמידה ביותר מכל סוגי  הפוליש. איכות ציפוי קריסטלי לרצפות, תלויה  באופן ההכנה, ככל שההכנה של חומר הקריסטל תהיה יותר מקצועית, כך הרצפה תקלוט טוב יותר את החומר.

 

יש לציין, כי פוליש קריסטל הינו יקר יותר משאר סוגי הפוליש, הן בשל העלות הגבוהה של החומר וכן בשל הביצוע שהוא בעל כמה שלבים. פוליש זה, יש לבצע ביסודיות במשך כל שלביו ומדובר בשיטת השכבות. השלב הראשון הינו מירוק הרצפות, אשר נעשה על רצפות יבשות לחלוטין. למכונת הפוליש, מחברים צמר פלדה אשר מתחכך במהירות גבוהה ברצפות וכך נוצר חום ברצפות, מה שיגרום לקליטת חומר היסוד הנקרא 1X לשכבתה הראשונה של הרצפה באופן מידי. חומר זה, תפקידו הוא לשמור על רצפות נקיות לפני השלב השני של החדרת חומר קריסטל.

 

פוליש שגם מבריק וגם סותם נקבוביות וסדקים ברצפות

 

יש לציין, כי פוליש קריסטל, סותם את הנקבוביות והסדקים ברצפות. לאחר פעולה זו, יש להחליק את הרצפות שתהיינה מעט מחוספסות. זו הסיבה שעל מנת שהפוליש יהיה מושלם, יש להחליק את הרצפות ובשלב זה, יש להשתמש בחומר הנקרא 2X, שהוא מתחיל בתהליך ההברקה של הרצפות. בשלב השלישי מחדירים לרצפות חומר הנקרא 3X שהוא מסייע לטאץ' הסופי וכן למחיקה של סימנים כגון שריטות שהשאיר השיוף עם צמר הפלדה שנעשה באמצעות המכונה.  בשלב זה, הרצפות כבר תהיינה מבריקות. השלב הסופי שהוא לא הכרחי אבל בכל זאת מומלץ, הוא מריחת חומר מסוג 7A על הרצפות. יש לבצע מירוק של החומר באמצעות גלגל הברקה אשר עשוי מחומר מירוק עדין שיעלה את הרמה של גימור הפוליש ויגרום לתוצאות בהחלט מבהיקות.

 

יש לדעת כיצד לתחזק ולנהוג, לאחר ביצוע פוליש קריסטל,  למשל בשבוע הראשון, מומלץ ל לשטוף את הרצפות למשך שבוע וכן, יש להימנע מללכת יחף על הרצפות. לעיתים, יישארו שאריות של צמר פלדה ושבבים נוספים של חומר הקריסטל, וזוהי סיבה נוספת ללכת רק עם נעליים בבית. ניתן לטאטא בעדינות את רצפת הבית בשבוע הראשון לאחר הפוליש.  את תוצאות ההברקה הקריסטלית, ניתן יהיה לראות טוב יותר, לאחר שבוע לאחר השטיפה הראשונה של הרצפות.

 

הזמן הנכון ביותר לבצע פוליש קריסטל בדירה או בבית

 

אם אתם נכנסים לדירה או לבית חדש, זה הזמן הטוב והנכון ביותר לבצע פוליש קריסטל. כאשר הדירה או הבית ריקים מרהיטים, הפעולה תתבצע טוב יותר ולכן, מומלץ לא לפספס הזדמנות זו. מומלץ בנוסף, לבצע פעולה המונעת החלקה באמצעות הוספה של חומר מיוחד. הברקה קריסטלית, מיועדת לחידוש סוגי רצפות רבים אך היא אינה מתאימה לכולן. לרוב אבן טבעית או אבן שיש הברקה זו תתאים, אך מצד שני היא אינה מתאימה לקרמיקה או לגרניט פורצלן.  יש לדעת כי המחיר של הברקה קריסטלית עשוי להשתנות על פי מגוון פרמטרים, למשל האם העבודה כוללת ניקוי יסודי של החללים השונים.

 

שלבי ההכנה, יתווספו למחיר לדוגמא אם הרצפות מלוכלכות או מוזנחות במיוחד ואם יש להזיז הרבה רהיטים. יש המעוניינים בתוספת של עוד שכבות של פוליש, מה שלבטח יעלה את המחיר.. תוכלו גם לחסוך בעלויות, אם בעלי הנכס, יזיזו מראש את הריהוט ויכינו את החללים מראש. יש לדעת, כי מדובר בתהליך מורכב ודי ארוך שלוקח בערך 4 שעות. פוליש משמעותו הברקה כשאר פעולה זו מוכרת כחידוש והברקת רצפות הדירה, הבית או המשרד. הליך זה נעשה כמובן בעזרת מכונות פוליש מתקדמות ושומרות על הרצפות. מדובר על ברק וזוהר נוצץ בסוף התהליך.

 

בדיקת השטח ומצב האריחים לפני ביצוע פוליש קריסטל

 

לפני שתתחילו עם פעולת פוליש קריסטל מומלץ לבדוק את מצב האריחים. לפעמים הריצוף מלא בכתמים, סדקים או שברים ואפילו מצבים אשר בהם הריצוף שקע או התרומם בחלק ממנו. זו הסיבה שהשיטות והטיפול לפני הפוליש, יהיה שונה לפי הנונים של הרצפות. יש לשייף ולהסיר שכבות מהריצוף הקיים, להחליק ולסתום את הסדקים ואז להחליק שוב ולאחר מכן, להמשיך בשלים של ההברקה הקריסטלית. למרות שקיים ברק מבהיק עד כדי מראה של רצפות רטובות, יש לדעת, כי פוליש זה , אינו גורם להחלקה.

 

ישנם יתרונות רבים כאשר תבצעו פוליש קריסטל. תוכלו לקבל מראה מבהיק ורצפות שתיראנה כחדשות ובמראה מרשים, מה שיחזיק לאורך זמן רב.לאחר הפוליש, כאשר תישמעו להוראות של חברת הפוליש, תוכלו לראות כי גם רהיטים שייגררו  על הרצפות, לא ישאירו סימנים. חידוש הפוליש, יתבצע אחת ל-3-5 שנים. רק אנשי מקצוע בתום, יכולים לבצע הברקה קריסטלית על הצד הטוב והמושלם ביותר. בישראל ההברקה הנפוצה ביתר, הינה ההברקה הקריסטלית.

את  ההברקה הקריסטלית – השאירו למומחים בדבר

 

כשאר אתם מעוניינים לחדש רצפות בשיטת פוליש קריסטל, יש לשים לב איזו חרה אתם בוחרים למשימה זו. יש לבדוק, כי לחברה יש וותק וניסיון רב שנים, צוות מיומן וציוד משוכלל ומתקדם כמו למשל מלטשת יהלום, כאשר התוצאות באמצעות מכשור זה, תהיינה מושלמות ומבריקות. ניתן למצוא חברות רבות אשר מציעות שירותי פוליש כגון הברקת קריסטל. חברות אלה, ניתן למצוא בתחום הניקיון, השיפוצים ולכן, חברות רבות יכולות להציע את שירותיהן. החברות עשויות להיות נבדלות זו מזו, באמצעות הניסיון, התמחות, סוג הציוד ועוד.

 

יש לציין כי ישנו הבדל גדול, בין פוליש ווקס, לין פוליש קריסטל. ראשית פוליש ווק הוא הישן והמוכר ביותר אבל עושים בו שימוש היום רק בבתי עסק שונים כגון: משרדים פרטיים, בתי מלון, משרדי ממשלה, בתי ספר ועוד. בתי העסק והמוסדות השונים בוחרים בפוליש ווקס, בגלל המחיר הזול שלו, אך מצד שני הוא לא מחזיק מעמד זמן רב. לעומת זאת, ההברקה שכולם שואפים אליה, הינה ההברקה הקריסטלית שהפכה לנפוצה. הברקה זו, מעניקה ברק מדהים וכן, פוליש זה מחזיק מעמד לשנים רבות. יש לציין, כי גם חברות המתחזקות בנייני מורים, מזמינים הברקה קריסטלית, מה שמוסיף ללובי הבניין מראה מרשים ויוקרתי וכן, מעלה את הערך של בניין המגורים.

 

הזמינו את האלופים בניקיון ובהברקה

 

כפי שציינתי קודם לכן, לאכל חברה יכולה לספק שירותי פוליש מקצועיים, כי אם חברה שהיא בעלת ניסיון עשיר ורב, אשר מחזיקה הן בצוות עובדים מיומנים והן ברה שיש לה ציוד משוכלל וחומרים מאיכותיים להברקה. חברת א.א. אלופים בניקיון, הינה אחת החברות הוותיקות והמומלצות בתחום. לחברה 19 שנות ניסיון, שירות מקצועי ואדיב תוך עמידה בזמנים ומתן אחריות מלאה על כל סוגי הפוליש. החברה מציעה סל שירותים רחב בתחום הניקיון וההברקה כגון: ניקוי ספות, ניקיון ווילונות, ניקיון בתים ומשרדים,ניקוי שטיחים וכן, ניקוי ריפודי רכב.

 

תוכלו ליצור קשר עם נציג מהחברה, אשר יגיע לתת לכם הצעת מחיר וכן, יתאים את סוג הפוליש לרצפות ביתכם.

 

.

 

 

 

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×