פוליש

פוליש – כך מחדשים רצפות וחוסכים כסף רב

 

ישנם אנשים אשר רוכשים בתים מיד שנייה, משפצים אותם בחלקם, אך ההוצאה שהיא אחת מהגדולות ביותר, היא החלפת רצפות, אך מצד שני, ישנם מקרים שניתן לגרום לרצפות להיראות כחדשות באמצעות הברקת הרצפות באופן מקצועי, באמצעות מכונות מיוחדות וחומרי הברקה המותאמים במיוחד לסוג הרצפות. פעולה זו, נקראת "פוליש" קיימים כמה סוגים  של הבקרה מקצועית לרצפות, כמו ווקס שהוא חומר דמוי שעווה, אשר מבריק את הרצפה וגורם לה לברק מיוחד ותחושת ניקיון. חברות ניקיון המתמחות בהברקת כל סוגי הרצפות, מורחים באופן אחיד ושווה את הווקס באמצעות מכונה אשר תחתיה ישנו גלגל המסתובב.

שיטת ההברקה השנייה, היה פוליש סילר. הסילר הינו חומר אוטם, אשר מורחים אותו באמצעות רולר, כאשר הוא מתאים לרצפות כגון גרניט פורצלן. מדובר על הגנה מפני לכלוכים שעשויים לחדור לרצפות. יש להתייעץ עם חברות המתמחות בהברקת כל סוגי הרצפות, על מנת לדעת איזה סילר מתאים לרצפו הספציפיות שלכם, אם בבית או אם בבית העסק. לרוב, חברות ניקיון, מתאימות את סוג ההברקה לרצפות, על פי המשטחים, אם הרצפה חלקה, או אם היא מחוספסת, אם היא חדשה או ישנה ולפי הנתונים הללו, החברות מתאימות את הסוג המתאים.

 

כיצד מוצאים חברת פוליש וותיקה ומומלצת?

 

כמו כל שאר בעלי המקצוע שאנו מחפשים, נבקש המלצות ונחפש פרטים לגבי חברות הברקה שהן מקצועיות וותיקות. כמו כן, ישנם אתרים של בעלי מקצוע מומלצים שבהם ניתן למצוא חברות פוליש ובעלי מקצוע בתחום הניקיון, תוכלו למצוא המלצות של גולשים מאזור מגוריכם, כאשר באמצעות ההמלצות, תוכלו לפנות לחברות הברקה איכותיות ומקצועיות. אחת מהחברות הללו הינה  א.א.אלופים בניקיון, אשר קיימת מזה 19 שנה. החברה הינה חברה וותיקה ומקצועית, אשר מחזיקה במכונות משוכללות, חומרים מקצועיים ומאבחנת נכון את הרצפות בטרם היא מחליטה לגבי סוג ההברקה המתאים.

לחברה שירות אדיב, תוך עמידה בזמנים והמחירים הינם סבירים. תוכלו להזמין נציג מטעמנו על מנת שיעניק לכם הצעת מחיר. כמו כן, הצוות ידאג כי תקבלו הוראות לגבי תחזוקה נכונה של הרצפות.

יש לערוך הצעת מחיר לפני שתזמינו חברה שתבצע עבורכם פוליש אקרילי. המחיר ייחשב על פי מ”ר. כדאי כי תסגרו מראש בכתב לגבי המחיר, הזמנים וכדומה. יש לבקש אחריות שהיא בגדר המקובל על פי סוג הפוליש, מחברת הפוליש שהזמנתם. וודאו כי החברה הינה ותיקה ובעלת שם ומוניטין של שנים ויש לה את חומרי הפוליש האיכותיים וכן, את מכונות הקרצוף וההברקה המשוכללות בשוק. כאשר חברה משקיעה בציוד שלה, סימן שיש לה הכנסות רבות מלקוחות קבועים וחדשים המגיעים לקבל את שירותיה. מחירון פוליש לרצפה.

 

הפוליש הנפוץ ביותר – פוליש קריסטל

 

אחד מסוג ההברקות הפופולאריים שיש בו המון יתרונות, הוא פוליש קריסטל. פוליש זה נתאים לסוגים ספציפיים של רצפות, אך כמעט לרובן כגון: אבן, שיש, אבן מצופה, טרווטרין ועוד. הברקה זו, אינה מתאימה לגרניט פורצלן או קרמיקה.. החומר שמשתמשים בו להברקת קריסטל עשוי ממגנזיום. הברקה זו למעשה, מיועדת גם למניעת שחיקת הרצפות. חומר ההברקה מסוג קריסטל, מוחדר לרצפות באמצעות שימוש עם צמר פלדה, כאשר חומר קריסטל מבטיח הגנה, ברק וזוהר. הברקה זו, נשמרת לאורך זמן רב ויש לחזור על ההברקה רק לאחר שנתיים-שלוש, תלוי במצב הרצפות ותחזוקתן השוטפת.

חומר קריסטל, עמיד גם בפני חומרי חיטוי חזקים והוא אף אוטם את הרצפות ובכך, מונע מהן חדירת לכלוך, מונע סימני גרירת רהיטים ועוד. כאשר אתם מתכוונים לבחור חברה המתמחה בהברקת רצפות, יש לוודא, כי החברה שבחרתם תדע להתאים את סוגי ההברקה לרצפות שלכם, מה שימנע את הריסתם או שעשוי לפגום בהם וכן, לחברה יש את המכשור המשוכלל והעדכני ביותר וחומרי הגלם האיכותיים ביותר. הברקה קריסטלית, אינה משייפת או מסירה את השכבה הראשונה של החומר וזו הסיבה כי היא אינה מתאימה ליישור של שקעים או בליטות במשטחים או להסרה של כתמים עמוקים. על מנת לבצע את העבודה כפי שצריך, במקרים של בליטות או שקעים, יש  לבצע ליטוש יסודי של הרצפות.

 

פוליש אקרילי – מתאים לרוב סוגי המשטחים

 

אחד מהסוגים הידועים והמבוקשים של פוליש הינו פוליש אקרילי. סוג זה של הברקת רצפות, מתאים למשטחי אבן, שיש, אבן מצופה בטרווטרין ובמשטחים מבטון. הברקה אקרילית, אינה מתאימה לקרמיקה או לגרניט פורצלן. הברקה אקרילית, מתאימה להגנה מפני כתמם כמו: אלכוהול, נוזלים חריפים, וכן, הוא מגן מפני הולכת חשמל ולכן, נהוג להשתמש בהברקה זו, בחדרי מחשבים, חדרי חשמל, מכבדות וכדומה. הברקה  אקרילית, מתאימה גם למקומות הומי אנשים כגון קניונים, מקומות שיש בהם תנועה רבה של אנשים כגון חנויות, חדרי מדרגות, משרדים ועוד.

ביצוע של הברקה אקרילית, נעשית באמצעות קרצוף הרצפות, בכדי שהשכבה הראשונה תוסר מהן. פעולה זו, דומה ביסודה לפעולת פוליש קריסטלי, כאשר השלב השני בפעולת הברקה זו, יש למלא חריצים, סדקים או חורים שנוצרו במרצפות. השלב השלישי הינו, מריחת חומר אקרילי באמצעות מכונה מיוחדת אשר מחדירה את החומר לרצפות. החומר, מבצע איטום ברצפות מכתמים או נוזלים למיניהם, מה שמקנה לרצפות להישאר נקיות ומבהיקות לאורך זמן וכן, מונע שריטות וסימנים אחרים.

 

פוליש סילר

 

ממש כמו פוליש ווקס, וכן הברקת סילר, ההברקה מתבצעת ע"י מריחת חומר חיצוני בלבד על המרצפות. הברקה מסוג סילר, אינו מיועד לניקיון הרצפות, כי אם חומר איטום ונועד להגנה על הרצפות מספיגת לכלוך ולחות.  בהברקה זו, אין צורך במכונה מיוחדת, כי אם ניתן לרכוש פח סילר ולבצע הברקה לבד. יש לתכנן נכון, את ההברקה לרצפות. יש לבדוק היטב את המרצפות לפני ביצוע ההברקה וזו מומחיותו של איש מקצוע העוסק שנים רבות בכל סוגי ההברקות. יש לקחת בחשבון את כמות התזוזה או התנועה בחללים אשר בהם אתם מעוניינים לבצע הברקה. ככל שתהיה תזוזה רבה יותר, כך יש לבחור בפוליש שאינו מצריך חידוש בכל תקופה קצרה.

מומלץ לשאול לגבי חומר שטיפה מומלץ לתחזוקת הרצפות, כך שלא יזיק להברקה עצמה. וכן כיצד לשמר את ההברקה באמצעות פעולות נוספות של ניקוי.למרות שקיימת האפשרות לבצע פוליש בכוחות עצמנו, היות וישנם חומרי הברקה בשוק, עדיין מדובר בעבודה מקצועית שיש להשאיר בידי המומחים לדבר, על מנת להגיע לתוצאות מבריקות שתישמרנה לאורך זמן.

 

מחיר ההברקה נקבע על פי סוג חומר הגלם

 

מחיר של פוליש לרצפות, נקבע על י סוג חומר ההברקה. גם שלב ההכנה שהוא גם תלוי בסוג ההברקה מהווה זמן עבודה, כך שגם על פי פרמטר זה, המחיר יהיה בהתאם. מצב הרצפות והצורך בהסרת השכבה הראשונה, יעלה את המחיר, אך בכל זאת, מחיר ההברקה אינו גבוה והוא יכול להיות נהדר לחיסכון של עשרות אלפי שקלים ואבק וחומרי בניה, למי שחושב להחליף רצפות. הברקת רצפות, יעילה במקרים של מעבר לדירה חדשה, לאחר שיפוץ הנכס, חידוש של מראה הבית ועוד. מרצפות מכל סוג, יכולים לעבור את פעולת ההברקה ולהיראות כחדשות לחלוטין. כל רצפה היא שונה ולכן, זה מצריך כי נציג מטעם חברת הפוליש, יגיע ויחליט לגבי סוג הפוליש ואז רק יוכל לתת הצעת מחיר.

יש לציין, כי מחיר פוליש תלוי גם בגודל החללים וככל שהשטח יהיה גדול יותר, כך המחיר ייקבע על פי מ"ר. ערכו הצעת מחיר מראש ובררו לגבי האחריות. הישמעו להוראות של צוות הניקיון, לגבי תחזוקה נכונה, על מנת לשמר את ההברקה. תוכלו באתרי השוואות מחירים לברר לגבי מחירים של סוגי הפוליש השונים, כאשר אתם כבר יודעים לגבי סוג ההברקה שיתאים לרצפות שלכם.ישנן סוגי מרצפות שאינן נושמות כגון גרניט פורצלן, שיש סינטטי וכדומה, כך שבמרצפות אלה, אין צורך בציפוי כלשהו, היות וגם לגרנט פורצלן וגם לקרמיקה קיים כבר ציפוי ורצפות אלה, אינן חדירות ממילא.

 

א.א.אלופים בניקיון

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×