קורונה תסמינים

קורונה תסמינים – כל המידע לגבי המגיפה והימנעות יעילה

 

בדצמבר כאשר ראשי מדינות רבות, הבינו בדצמבר האחרון כי עומדת לפרוץ מגיפת הקורונה, גם בישראל הבינו כי המציאות עומדת להשתנות והחיים לעולם לא יהיו כתמול שלשום. משרד הבריאות החל לפרסם קורונה תסמינים אשר כוללים חום גבוה, שיעול, בעיות במערכת הנשימה וכאבים בכל הגוף. רבים שחזרו מחו"ל נמצאו כבר נגועים במחלה, אשר החלה להכות בסין והמשיכה לארצות אירופה, כאשר איטליה וספרד ספגו מכה קשה באובדן חייהם של אזרחים רבים וחולים חדשים שנוספו מדי יום ומספרם רק האמיר ומאמיר עד ליום זה.אם אזרחי ישראל יישמעו להוראות של משרד הבריאות ופיקוד העורף, נוכל יחד לעצור את המגיפה אשר היכתה וגבתה חיים של אזרחים רבים בכל העולם. ישראל יחסית, למדינות אחרות, עדיין נמצאת ברף הנמוך והמטרה היא מיגור המגפה. רק סבלנות והישמעות להוראות של שמרד הבריאות, יוכלו לגרום לכך שעדיין נוכל לעבור ולהתגבר על המחלה.

 

כאשר יש לאבחן את המחלה, האבחון נעשה באמצעות בדיקת מעבדה אשר נלקחת באמצעות מקלון שלוקח דגימה ממערכת הנשימה. יש לדעת, כי לא תמיד ניתן להבחין במגיפת קורונה תסמינים, כי אם גם אם התשובה של הבדיקה הינה שלילית, ייתכנו תסמינים מאוחר יותר. חולים קשים, מטופלים בתרופות ניסיוניות כאשר ההצלחה מהן, אינה מוכחת באופן מוחלט. אנטיביוטיקה למשל, אינה עוזרת לחולי קורונה וכן, עדיין לא קיים חיסון למחלה. בתאריך 24 לינואר לפני כחודשיים לערך, משרד הבריאות החל בסנקציות חמורות יותר ואסר על אזרחי ישראל לנסוע בתחבורה ציבורית מחשש להידבקות. גם התקהלות החלה להיאסר ע אזרחים, בתי ספר וגנים נסגרו, בתי כנסת ואולמות אירועים במרכז רבים.

האם משרד הבריאות מיהר כאשר החל בהסגר?

 

ישנה סוגיה ושאלה מעניינת:" האם משרד הבריאות מתנהל נכון בהתמודדות מול הקורונה? מצד אחד, מומחים באפידמיולוגיה, טוענים שסגר זה, מונע מהמחלה להתפשט למרות שאנו רואים כי כמות החולים וכן כמות הנפטרים עולה. גם מד"א קרא למי שחושדים כי הם חווים קורונה תסמינים, לבוא ולהיבדק במקומות ספציפיים. ישראלים שחזרו מחו"ל חייבים היו להיכנס לבידוד של שבועיים ומה שמעניין הוא שרבים מן החוזרים מחו"ל במיוחד מארצות אירופה, אובחנו כחולים בנגיף.

 

המסעדות ומקומות הבילוי נסגרו ורק מרכולים ובתי מרקחת הורשו להישאר פתוחים בשל צריכת המזון ומוצרים היגייניים הכרחיים שכל האזרחים זקוקים להם בתקופת הסגר. הטבעת התהדקה והכבישים הפכו לריקים מאדם. גם בכלכלה אנשים נפגעו, כמיליון איש נותרו ללא עבודה ועדיין אין יודעים מה יהיה ביום שאחרי.. גם קנסות החלו להיראות, כאשר אזרחים הפרו את הבידוד כאשר הראו קורונה תסמינים והקנסות הגיעו לסכומים של 5,000 ₪ למרות שרוב האזרחים אינם עובדים לאור המצב.

 

שיעור תמותה מהקורונה גבוה בהרבה מהשפעת

 

למרות שהיו מתים רבים בעולם מנגיף השפעת, כאשר רוב הנפגעים היו אזרחים קשישים, גם בקורונה, מסתבר כי מי שנפגע ממנה עד עכשיו וכן פיתח קורונה תסמינים היו אותה אוכלוסייה קשישה ברוב ארצות העולם ומעט מאוד צעירים. הנגיף היכה באיטליה, כאשר מאות קורבנות נפטרו מהמחלה מדי יום וכן, הסתבר, כי המתים שנפטרו ממחלת הקורונה היו בכמות גבוהה בהרבה מאלה שנפטרו משפעת. על פי ההבנה של מומחים ברפואה אפידמיולוגית קצב ההתפשטות של המחלה הינו 1 ל-3, כלומר חולה אחד בקורונה, ידביק 3 אנשים. השלושה ידביקו 9 ואלה ידביקו 27 איש. בקצב כזה, ניתן יהיה בקלות להדביק מיליון וחצי בני אדם.

 

יש לדעת, כי הקורונה עוברת בקלות מאדם לאדם ובמיוחד, ע"י מגע ישיר. הווירוס עצמו, יכול להישאר על גבי משטחים כגון: משטחי שיש של המטבח, משטחים במקרר, דלתות, ידיות, מעקות של מדרגות וכדומה. יש לחטא את כל המקומות שנשים נוטים לגעת בהם הרבה או לשהות בהם מדי יום כגון שירותי, כאשר ההדבקה באמצעות הפרשות אדם היא בסבירות גבוהה מאוד. לפני שתחשדו במחלה או תתחילו לפתח קורונה תסמינים , יש להקפיד על ניקיון יעיל, באמצעות חומרי ניקוי פעילים, כגון אקונומיקה, אלכוהול בריכוז גבוה. אולם זה מצריך מאתנו עבודה רבה, אך יש לשמור על בריאתנו ובריאותם של בני המשפחה ואפילו לרתום את כולם למשימת הניקיון. תוכלו לנצל את הזמן שכולם נמצאים בסגר מוחלט בבית ולהטיל משימות של ניקיון הבית וחיטוי האזורים המועדים. יש לזכור, כי משימת הצלת החיים חייבת להיות בראש מעינינו והיגיינה אישית כגון שטיפת ידיים לעיתים קרובות עם מים וסבון במשך 30 שניות, הינו צו השעה וכן, שמירה על חיטוי וניקיון של כל חללי הבית או הדירה, המשרד או חדר העבודה הביתי שלכם.

 

לנקות לבד את הבית או להזמין חברת ניקיון?

 

זו שאלה נכונה, היות וכולנו נרתמים גם כך לניקיון הפסח הבא עלינו לטובה, למרות שנצטרך לערוך את סדר הפסח רק עם המשפחה הגרעינית ובצמצום רב, אך למשל ניקוי ספות, לא נוכל לבצע במקצועיות, כאשר בד הסלון, המזרונים והשטיחים, סופגים את רוב החיידקים. זו הסיבה כי ניקוי כל הריפודים וכן, ניקוי שטיחים, חייב להתבצע באמצעות חברה מקצועית אשר מחזיקה בצוותי עבודה מיומנים, במכשור עדכני ובחומרי ניקוי וחיטוי מקצועיים. מצד אחד חבל ליטל סיכון ולהרוס את הריפודים, המזרונים, השטיחים או הווילונות, כשאר ניקוי ווילונות עשוי להיות יעיל וללא נזק באמצעות חברת ניקיון מקצועית, אשר מעניקה סל רחב של שירותי ניקיון.

 

תוכלו גם אתם לנטר את הנגיף ולא להגיע עד למצב של קורונה תסמינים. אם תקפידו על היגיינה אישית וכללית, אם בנטילת ידיים לעיתים תכופות, גזירת ציפורנים, כאשר החיידקים נמצאים מתחת לציפורניים, במיוחד אם הן ארוכות וניקיון מופתי של הבית, תוך תשומת לב מרבית למקומות שאנו נוטים להשתמש בהם הרבה ועד למכשירי חשמל כגון קומקום חשמלי שיש לחטא את הידית שלו. נגיף הקורונה מתפשט במהירות ולכן, יש לשמור ולהקפיד על ניקיון מופתי, כאשר יש לשמוע כמה שיותר פרטים, לגבי ניקיון ניקוי ושימוש בחומרי ניקוי יעילים נגד הקורונה. נקו את המשטחים של חדר הילדים, שידות וכל מקום אשר יראה לכם כשימושי מאוד.

 

ניקיון יסודי קשה לכם? הזמינו את אלופי הניקיון

 

על מנת להקל עליכם, כאשר אתם נמצאים עם הילדים במשך כל היום, מומלץ להזמין חברת ניקיון אשר מציעה סל רחב של שירותי ניקיון. הכירו את א.א אלופים בניקיון, הקיימת 19 שנה ומציעה ללקוחותיה סל רחב של שירותי ניקיון, הכוללים: ניקוי ספות, ניקוי כל סוגי הריפוד, כולל ניקוי מזרונים ניקוי כל משטחי הבית באמצעות מכשור יעיל כגון ניקוי בקיטור, כאשר החום הוא זה שגורם לקטילת נגיף הקורונה. יש לדעת, כי נגיף הקורונה אינו שורד בחום של מעל ל-50 מעלות צלזיוס ולכן, ניקוי זה עשוי להיות יעיל , כאשר הוא מתאים למשטחים או בדים שונים כגון ווילונות למשל.

 

החברה מעניקה שירות יעיל, מקצועי ואדיב, תוך עמידה בזמנים ומחירים שהם בהחלט סבירים. זו הזדמנות שלכם להזמין חברת ניקיון שתבצע עבורכם ניקוי יסודי, כללי של כל הבית כולל מוצרים שונים הכוללים ריהוט, שטיחים ווילונות, חיטוי וניקוי יסודי של המרצפות, פנלים ועוד.

 

 

 

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×