וירוס הקורונה

וירוס הקורונה – כללי לניקיון שימנעו את התפשטות הנגיף העולמי

 

מספר המאובחנים במחלת הקורונה בישראל, נושק ל-3,000 בני אדם. יש לזכור, כי בגלל שהישראלים אוהבים לטוס הרבה, הם הביאו עימם את נגיף  וירוס קורונה מחו"ל. למעשה, כאשר כולנו כבר נמצאים תחת תקנות חירום ובבידוד כמעט מוחלט, אנו מודעים יותר למושג ההיגיינה ולהימנעות  מחשיפה לחיידקים בכלל. בגלל המודעות הרבה, חל ביקוש גבוה למוצרי ניקוי וחיטוי. למשל, ידוע כי נגיף הקורונה יחוסל ע"י כלור {אקונומיקה}. אנו יוצאים החוצה, כאשר אנו לובשים כפפות וחובשים מסיכה לפי תקן של  95N. קיימת עלייה של 80% בהזמנת חומרי ניקוי וחיטוי, היות ומלבד העובדה שהנגיף מועבר מאדם לאדם, הוא גם יכול לשרוד שעות ארוכות גם על המשטחים השונים.

 

במידה ומשטחים בבית או בכל מקום שאתם נמצאים בו, לא יחוטאו וינוקו,  ישנו סיכוי להגברת ההישרדות ומכאן ההדבקה מהנגיף. מבין המשטחים והחפצים שעשויים להוות סכנה והישרדות הנגיף לשעות רבות הם: טלפונים ניידים, שולחנות, דלפקי קבלה, משטחי מתכת ואבן ומשטחי עץ. מומלץ ולמצוא כמה שיותר מידע, בדבר וירוס קורונה ולחפש באילו חומרים והיכן יש להקפיד על ניקיון. יש לזכור ולשטוף את הידיים במים וסבון לעיתים תכופות. שטית הידיים עדיפה במים וסבון ויש לשטוף ולסבן את הידיים למשך 30 שניות לפחות.

האם קיימת סכנה של הידבקות בנגיף הקורונה באמצעות מי שתייה?

 

האמת היא שאין עדות בדבר הישרדותו של וירוס קורונה במים, אבל כאמור הנגיף אינו שורד בכלור ומי השתייה בישראל מכילים גם כלור. זו הסיבה כי לא קיימת סכנת הידבקות בנגיף. האימה האמיתית היא שאין חיסון למחלת הקורונה וכן, אין לה עדיין תרופה והמוות ממנה הוא בחנק, כאשר קיימת מצוקת נשימה קשה. התסמינים של מי חולה או מי שנושא את המחלה, עדיין אינם ידועים ולכן, המרחק שיש להישמר בקרבת אנשים הוא 2 מטר.אם אתם מעוניינים לנקות את המשטחים השונים בבית חיטוי עם אלכוהול או אקונומיקה {כלור} יכול בהחלט לעזור.

 

כפי שאנו יודעים, וירוס קורונה, עובר מאדם לאדם באמצעות שיעול או התעטשות. הימנעו מהתקהלות או נסיעה בתחבורה ציבורית. שימו לב למשטחים שבהם אנו נוטים לגעת בידיים ולחטא אותם לעיתים קרובות. מדובר על משימות לא קלות שיש לחזור עליהן מספר פעמים, אך על מנת לשמור על בריאותינו ובריאות בני המשפחה, זו הדרך היחידה. ניקיון בתים מנגיף הקורונה הינו הכרחי לצמצם את ההידבקות. גם כאשר אתם מחטאים מכשירים אלקטרוניים או מכשור רגיש כגון טלפונים ניידים, יש להיזהר שחומר החיטוי לא יחדור מבעד למכשיר הנייד, מה שיכול לגרום לקורוזיה והשבתת המכשיר.

 

אז איך מנקים ובאילו חומרי ניקוי יש לחטא את הבית ומשטחיו?

 

לכל 3.8/ ליטר של מים, יש להוסיף 5 כפות אקונומיקה ואפשר גם להשתמש עם אלכוהול רפואי בדרגת ריכוז של  70%. מומלץ לא לערבב כמה חומרי ניקוי יחד עם המים. רם החלטתם על ניקוי מזרונים, יש לחטא את הבדים. אם מדובר על בדים שניתן לכבס  מומלץ לכבס אותם בחום גבוה, אם הדבר לא ניתן, כמו למשל ניקוי ספות או מזרונים, יש לפנות לחברה אשר מתמחה בניקוי  ריפודים מכל הסוגים. ישנן חברות אשר מציעות בתקופה קשה זו, את שירותן בחיטוי הבית באמצעות חומרי חיטוי מיוחדים נגד נגיף הקורונה.  ישנם חפצים ומשטחי שונים בבית שאפילו אולי לא נתתם את הדעת עליהם כגון: מחשב, מקלדת המחשב במיוחד, שולחן העבודה שלכם במשרד או בחדר העבודה, מפתחות הבית והרכב ועוד. כאשר תבצעו חיטוי מיוחד נגד וירוס קורונה, החומר שירוסס בבת יגיע לכל חפץ בבית ומשטח.

 

 

אל תחפשו דרכי קיצור לניקוי משטחים

 

כולנו מתפתים לשלוף מגבוני חיטוי ולנקות בעזרתם את משטח השיש במטבח ומשטחים אחרים למנוע הידבקות של וירוס קורונה. מדובר בטעות גדולה, היות ויש לקרצף את המשטחים בעזרת סקוטש, מים וסבון ואז לעבור עם מטלית יבשה ורק אז, ניתן יהיה לחטא. יש לקרצף את משטח השיש במטבח, לפחות אחת ליום.יש לשים לב שסקוטש או כריות יפניות שבהן אנו משתמשים לניקוי הכלים והמשטחים השונים, אוגרים המון חיידקים. יש לשטוף אותם במדיח הכלים או במכונת הכביסה בסוף היום. ניתן אף להכניס את כריות הניקוי למיקרוגל בעוצמה גבוהה, או לשטוף אותם כאשר יש להשרות אותם תחילה בקערת מים חמים וסבון.

 

מסתבר שאנו נצטרך לנקות הרבה את הבית, בגלל ההסגר שאנו שוהים בו ולנקות מקומות שאנו נוטים לגעת בהם בתדירות גבוהה כמו למשל: השיש במטבח, שולחן האוכל, ידיות של דלתות הבית וכמובן דלת הכניסה, ידית של הקומקום החשמלי, ארונות המטבח והידיות, ידית המקרר וכדומה. יש לעבור על המשטחים במקרר, היות ומדובר במקום שבו אנו מאחסנים מזון והמשטחים במקרר חייבי להיות נקיים. גם הבגדים חייבים להתנקות באופן נכון ולכן, כאשר הפעלתם מכונת כביסה, דאגו לתלות את הבגדים מיד או להכניסם למייבש, היות ובגדים שנשארים כמה שעות במכונת הכביסה, נוטים לצבור חיידקים. דאגו כי הבגדים יוכנסו למייבש הכביס היות וחיידק הקורונה, אינו שורד בחום של מעל ל-50 מעלות צלזיוס.

 

הימנעו מירידה במעלית בקבוצת אנשים

 

זו עובדה ידועה, כי בחללים קטנים וסגורים, הסיכוי לחטוף הידבקות בשל וירוס קורונה הוא רב יותר. זו הסיבה כי אם אתם נמצאים במקום העבודה ועליכם לרדת במעלית, השתדלו להמתין עד שלא יהיו בה אנשים. יש לדאוג כי הלחצנים במעלית יחוטאו באופן תדיר. בדרך זו, תימנעו מהידבקות מנגיף הקורונה.  יש לשמור גם על ניקיון השירותים, היות והפרשות של בני אדם מדבקות, במיוחד כאשר מדובר בנגיף. יש לעקוב אחר הנחיותיו של שמרד הבריאות, כשאר הן מתפרסמות, לגבי שמירה על היגיינה וניקיון וכן, לגבי מגע קרוב עם חשודים כנשאי הנגיף או אלה שנמצאו חולים, אנשים שחזרו מחו"ל, נמצאו כחולים בנגיף והיכן הם הסתובבו.

 

אל תחכו לפסח – זו ההזדמנות להזמין חברת ניקיון מקצועית

 

משפחות עם ילדים, חרדות לבריאות ילדיהם ולבריאות שלהם בשל וירוס קורונה בכלל. זו הסיבה, כי אין תחליף לניקיון מקצועי שניתן, רק באמצעות חברות ניקיון מקצועיות, אשר יודעות באילו חומרי ניקוי וחיטוי וכן, באמצעות איזה מכשור מיוחד ומקצועי, עליהן להשתמש. כאשר אתם מנסים לחטא ולנקות את כלי הבית, המזרונים או הספות, משטחי עץ, נירוסטה או אבן, יש להקפיד באופן מיוחד על כללי הזהירות. יש לשמור על אוורור טבעי בחללים כגון משרדים של חברות ובתים או דירות, היות ואם ישנן מערכות מיזוג אוויר, יש להשאיר בכל זאת חלו פתוח, היות ואין אנו יודעים לגבי חלקיקים או ווירוסים הנמצאים בתוך מערכות הקירור.

 

יש לבחור חברה שהיא מוכרת וותיקה, כמו חברת א.א. אלופים בניקיון הקיימת כמעט 20 שנה ומתמחה בכל סוגי הניקיון אשר כוללים ניקיון וחיטוי בתים ומשרדים, ניקוי ספות וכל סוגי הריפוד כולל מזרונים, ניקוי ווילונות  וכן, ניקוי שטיחים. לחברה מאות לקוחות מרוצים אשר נהנים משירות של ניקיון מקצועי, יחס אדיב ואישי לכל לקוח, הוראות לתחזוקה שוטפת לאחר הניקיון ועוד.

   

 

 

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×