ניקוי סלון

ניקוי סלון

ספות העשויות בד או עור, הינן חלק בלי נפרד מהנוף של כל בית או דירה. גם בחברות שיש בהן משרדים, ניתן לראות ספות באולם ההמתנה או בלובי.לפעמים בחירת ספה היא למראה אסתטי ולפעמים לשם נוחות, אך המטה היא למצוא ספות  לסלון שתהיינה גם נוחות וגם מעוצבות. בכל מצב, ספות דורשו תחזוקה וכן, ניקוי סלון, חייב להתבצע לפחות אחת לשנה באמצעות חברה המתמחה שנים בתחום של ניקוי סלון. ראשית, צוו הניקיון יאבחן את סוג הריפוד ויחליט באילו חומרים ניקוי ומה השיטה היעילה ביותר של ניקוי סלון. ישנה שיטה של הזרקה ויניקה באמצעות מכונה משוכללת שחברות ניקוי סלון מחזיקות והשיטה השנייה היא ניקוי בקיטור. ניקוי זה, מתאים למצבים שבהם ישנם כתמים קשים במיוחד שלא יתן להוריד בשיטת ההזרקה והיניקה שנעשה עם מכונה אשר מחדירה חומר ניקוי מתאים, מברישה באמצעות קרצוף עם מברשות רכות את הסלון, יונקת את חומר הניקוי עם המים והספה נקייה.

 

אנשים רבים שיש להם סלון יוקרתי, חוששים מלבצע ניקוי סלון בעצמם. ראשית אין הם מקצוענים ושנית, העבודה רבה וכן, בטעות מחוסר ידע הסלון יכול להיהרס. לאף אחד אין את הכלים הדרושים לנקות נכון ובאופן מקצועי את ספות הסלון. למרות שישנם חומרי ניקוי במרכולים השונים, לא תמיד הם עשויים להתאים לסוג הריפוד שלכם. יש לתחזק נכון אחת לשבוע את הספות באמצעות שואב אבק שזה לבטח ניתן לבצע לבד. גם ניקוי כתם שהתהווה מיד, ניתן ומומלץ לנקות באותו הרגע על מנת שלא יחדור לעומקם של סיבי הספה. כאשר אתם מבחינים בכתם שקשה מאוד להסיר וניסיתם כמה חומרי ניקוי ביתיים כגון: חומץ לבן, סבון כלים עם מים, סודה לשתייה וכדומה, יש להזמין חברת ניקוי סלון, כי אחרת תגרמו נזק אם בשל שפשוף יתר של מרקם הריפוד או בגלל שימוש בחומר חזק שיגרום לצבעי הספות לדהות. 

 

ניקוי ספות מעור שונה מניקוי ספות בד

יש לציין כי ניקוי סלון עור יתבצע באופן שונה לחלוטין מאשר ניקוי סלון בד. ראשית ניקוי העור לא מתבצע עם חומרים דטרגנטים ומים. עור ומים הם דבר והיפוכם ולכן, יש לנקות את הספות באמצעות קרם ניקוי מיוחד וקרם הברקה המיועד לסוג העור שממנו עשויה הספה שלכם. יש לשאוב את הסלון העשוי עור ממש כשם שאתם שואבים סלו בד, אך יש להיזהר גם מהשמש, כאשר חם והשעה היא שעת צהריים קיצית יש להוריד את התריסים, על מנת שהספה לא תדהה והעור ייסדק. זה ידוע כי השמש היא האויבת הגדולה של ספות העשויות עור. יש להזין את ספות העור בעזרת קרם לחות מה שמסייע לעור להיות גמיש, חיוני ומבריק יותר.

 

ישנם כתמים הנראים על ספות הבד שיש להסירם באמצעות חומר ניקוי מיוחד אשר מכיל אנזימים. חומר זה, מפרק שומן, חלבון, דם ועוד. יש לערבב חומר זה עם מים בטמפרטורה של 40 מעלות. חומר שיש בו אנזים יכול להיות פעיל בטמפרטורה זו של מים על מנת שיוכל לפרק היטב את הכתמים. יש לשים לב שלא לנקות את הסלון עם מים חמים, מה שעשוי לגרום להתכווצות הבד ולהרס המרקם של הספות. ניקוי סלון, כולל גם באיזה שהוא אופן חידוש הסלון. הכוונה היא להחזרת הגוון של הצבע, ניקיון, ריח טוב וחיטוי הספה מפני חיידקים ובקטריות. אחת הבעיות הגדולות בניקוי סלון הינה קרדית האבק. זו הסיבה כי חברת ניקיון יכולה למנוע את התרבותה של קרדית האבק באמצעות טכנולוגיות ניקוי שונות. יש לציין כי חברת ניקוי סלון תסיר כ-95% מהכתמים שנמצאים על הספות וכן, תגרום לספות להיראות רעננות וחדשות לחלוטין, עד כי אתם תתקשו לזהות כי אלה הן הספות שלכם.

 

מעוניינים לתחזק ולרענן את הספה בעצמכם?

ראשית השאיבה היא חשובה ולפחות אחת לשבוע, שנית אם יש לכם בעלי חיים, יש לנקות את הפרווה שנדבקה לספות באמצעות רולר מיוחד. אם אתם עוברים עם מטלית על הסלון ויש גם ידיות מעץ, השתדלו לעבור  על העץ עם מטלית יבשה על מנת לא להחדיר לחות בעץ ולהרוס אותו. יש להישמר בשימוש עם חומרי ניקוי שעשויים לגרום לדהיית הספות, היות ונזק זה, יהיה קשה לתקן. יש לזכור שעל מנת לשמור על ספות נקיות,  יש להזמין חברת ניקוי סלון שתדע כיצד לנקות במדויק וללא גרימת נזק ולהשיב לספות שלכם את החיוניות שלהן. על כתמים שרואים יש לטפל במידי, היות וישנם כתמים שקשה להסיר. העניין הוא, שישנם סוגים רבים של בדי ריפוד וכן, סוגים רבים של כתמים והאבחון המקצועי חשוב מאוד. ישנם למשל סוגי ריפוד שגורמים למצב כזה  שניקוי סלון הופך להיות מטלה פשוטה והכוונה היא לבדי ריפוד כגון כאלה העשויים מסיבי פוליאסטר ומיקרו פייבר. בדים אלה מונעים מכתמים ונוזלים לחדור לספות. בדים אלה הם עמידים, קל לנקות אותם והשחיקה או הבלאי שלהם איטי. אם שומרים על ספות העשויות מבדים אלה, רוב הסיכויים שהם יחזיקו מעמד לשנים רבות. חברה המתמחה עם ניקוי סלון תשמור על סלון ביתכם באמצעות ניקוי יסודי וחיטוי שימנע מחיידקים להתרבות.

 

איך לנקות כתמים שנוצרו על הספות?

יש לציין כי כתמים, תמיד יכולים לצוץ ולכן ניקוי סלון באופן עצמאי, עשוי להתייחס לניקוי של כתמים נקודתיים . ישנן שתי קטגוריות של כתמים, כאלה שהם כתמי מים שנוצרים משתייה כגון תה, קפה ומשקאות קלים. הקטגוריה השנייה הינה כמי שמן שהם קשים יור להסרה. על מנת להסיר כתמי מים, יש להסתייע עם מים וסבון כלים יש לטפוח את התמיסה בעדינות על הכתם ולהמתין עד שיתייבש. הסרת כתמי שמן מצריכה תמיסה של חומץ לבן מהול במים ביחס שווה. יש להספיג את הכתם עם התמיסה לשפשף בעדינות באמצעות מברשת בעלת סיבים רכים ולהניח לספה להתייבש באוויר הטבעי. 

 

כל חברה העוסקת בתחום של ניקוי סלון, תמליץ לכם לנקות את הכתם שהתהווה והוא עדיין טרי מיד. אסור לחכות שהכתם ייספג בסיבי הספות. הימנעו משתייה ואכילה מול הטלוויזיה. מי שמעוניין ממש לשמור טוב על סלון ביתו, יכול להשתמש עם כיסוי מיוחד שיתאים לצורת וגודל הספות.  אם יש לכם חיות מחמד בבית, מומלץ כי הספות תכוסינה עם כיסוי שישמור על שלמות אם רכשתם סלון או שקיבלתם ספות שיש להן ערך סנטימנטלי, על מנת לשמור עליהן, יש להזמין חברת ניקוי סלון וותיקה, כזאת שיש עליה המלצות. ועובדת בפריסה רחבה כמו חברת א.א.אלופי ניקיון. לחברה 19 שנות ניסיון והיא מתמחה בניקוי ספות מכל הסוגים. אם אתם מעוניינים בפעולה מקצועית כגון ניקוי סלון. מומלץ להזמין את חברת א.א.אלופי ניקיון אשר מציעה שירותי ניקיון נוספים כגון: ניקוי שטיחים, ניקוי מזרונים, ניקוי ריפודי רכב, ניקוי ווילונות בקיטור, ניקוי בתים, משרדים דירות, תיקון ריפוד ספות בבית הלקוח, ריפוד בבית הלקוח ועוד. לחברה צוותים מיומנים אשר מגיעים למקומות וערים רבות בארץ. החברה מעניקה אחריות על כל סוגי הניקיון שהיא מבצעת ולקוחות רבים אשר מלווים אותה שנים ממליצים עליה בחום.

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×