ספות מיוחדות

ספות מיוחדות

ניקוי ספות נראה כעבודה די מורכבת, אבל אם תזמינו מנקה ספות מקצועי שאינו מהימן, הנזק יהיה יותר מאשר התועלת. ניקוי ספה מקצועי, יש להזמין בשני מצבים, הראשון הוא כאשר הספה מאוד מלוכלכת והכתמים קשים להסרה והמצב השני הוא, כאשר הספות הן ספות מיוחדות. הכוונה היא לשילוב של בדי ריפוד או בד ריפוד שלא כולם יודעים איך לנקות אותו. סוג הבד של הספה שלכם, משפיע על תוצאות הניקוי. למשל בד סינטטי יהיה קל יותר להסיר ממנו כתמים מאשר בדי ריפוד טבעיים כגון משי, כותנה פשתן, צמר ועוד. מלבד ספות בד, ישנן גם ספות עור שנחשבות בהחלט לקטגוריה של ספות מיוחדות. הכוונה היא לעור יוקרתי שיש לדעת לתחזק ולנקות אותו נכון.

ישנן חברות ניקוי ספות, אשר ישלחו נציג לביתכם על מנת לאבלן את הספות ולתת הצעת מחיר לגבי ניקוי ספות. לעיתים, כאשר הספה מלאת פיצוצים, או שהיא קרועה וכבר לא ניתן לתקן אותה, ההמלצה של חברות אלה תהיה לא להשקיע ולהוציא סכום כסף על ניקוי ספות, כי אם להשליכן ולרכוש ספות שתהיינה הולמות לסלון ולטעם האישי שלכם.בסוגי הבד של הספה, משפיעים על תהליך ניקוי ספות. לפעמים אנו מחליטים לנקות בעצמנו ספות מיוחדות הנמצאות ברשותנו. עדיף ללכת על בטוח ולא לנקות ספות, בעזרת חומרי ניקוי שיש בהם מרכיבים כימיים אשר עשויים להרוס כל ספה ובמיוחד כאשר מדובר על ספות מיוחדות.

מומלץ כי תהיינה לכם הוראו ניקוי לגבי ריפוד של ספות מיוחדות

ספות מיוחדות זה לא עניין של מה בכך.ישנם בדי ריפוד כה מורכבים או שכל בד עשוי ממרכיבים וחומרי גלם שונים וזו די בעיה.יש לשאול תמיד כאשר אתם רוכשים ספות מיוחדות בחנות הרהיטים, את הוראות הניקוי והתחזוקה ואפילו רשמו לעצמכם ממה מורכב ריפוד הבד. גם חברות ניקוי ספות, תוכלנה לאבחן את סוג הריפוד ולדעת באילו חומרי ניקוי או שיטות ניקוי יש להשתמש עבור טיפול וניקוי של ספות. את הבד תזהה חברת ניקוי ספות בעזרת מישוש הבד וחברות בוחנות את סיבה בבד הריפוד של ספות כגון אם מקור סיבי הבד מהחי, מהצומח או שמדובר בבד ריפוד סינטטי. למשל גם ריפוד זמש, יש לדעת לנקות היות וספות העשויות זמש הנקרא גם עור הפוך קשות לניקוי ויש להזמין לפחות אחת לשנה חברת ניקוי ספות.

למשל מי שאוהב ספות מיוחדות, אחת מסוגי הספות הללו הינן ספות משי. לספות, מראה יוקרתי, נעים למגע אבל ספות אלה הן בקטגוריית ספות מיוחדות ודורשות טיפול רב. יש לבצע טיפול מיוחד לספות משי כמו שימוש עם חומרי ניקוי עדינים במיוחד. גם בדי פשתן, יש לדעת לנקות היות וכל הבדים הטבעיים, אם כותנה, משי או פשתן וכדומה, הסיבים נוטים לספוג את הלכלוך עמוק וייתכן וחברת ניקוי ספות, תצטרך להשתמש במכונת קיטור לניקוי כתמים עקשנים אשר חדרו עמוק לסיבים.  לפעמים ישנן ספות מיוחדות אשר עשויות מבד סינטטי, הבחירה הזאת היא עדיפה פי כמה על ספות מיוחדות העשויות סיבים טבעיים. הרבה יותר קל לנקות באופן עצמאי את ספות מיוחדות העשויות בד סינטטי. בכל מקרה ההמלצה של כל חנויות הרהיטים היא גם לגבי תחזוקה נכונה אחת לשבוע, אך גם לניקוי מקצועי מחברה אמינה אחת לשנה.

מורכבות ניקוי ספה מיוחדת העשויה מסיבים טבעיים וסינטטיים יחד

הבעיה הגדולה ביותר של ניקוי ספות מיוחדות היא כאשר הספות עשויות מסיבים של בד טבעי וסינטטי גם יחד. במקרה זה, יש להזמין חברת ניקוי ספות אשר מתמחה בניקוי של כל סוגי ספות  מיוחדות, כאשר הן מורכבות כגון בדי ריפוד יוקרתיים במיוחד, או שילוב של סיבים טבעיים וסינטטיים גם יחד. החברה תנקה באופן מושלם ואף תרענן אותן בחומרים מיוחדים , איכותיים ומקצועיים. יש לשים לב ולהימנע מהברשה של ספות העשויות בד, היות והברשה זו תפגע במרקם של בד הספה. יש לשים לב, כאשר אתם מנקים בעצמכם ספות, לא להשתמש עם חומרי ניקוי חזקים הנמצאים בביתכם. העדיפות היא לסבון כלים מהול במים, או חומר ביתי כגון חומץ לבן מהול במים, מה שיבטיח תוצאות בטוחות וטובות מבלי חשש לדהיית הבד, שינוי במרקם או הופעת כתמים שלא ירדו לעולם בגלל שימוש עם חומר ניקוי שאינו מתאים.

מלבד זאת, כאשר בעל המקצוע בתחום ניקוי ספות מיוחדות, יאבחן את בד הריפוד, הוא יוודא כי אכן ניתן לנקות בד זה והפעולות שהוא יבצע למטרת הניקוי לא תגרומנה לדהייה של צבע הבד, או לקילוף העור מהספה. כאשר בעלי מקצועי הנמקים ספות , יבחנו את הבד, הם אף יעניקו לכם טיפים והוראות לתחזוקה וכיצד להסיר כתמי לכלוך מהספה הספציפית שלכם. כל פעולת ניקוי ספות, מתחילה עם שאיבה יסודית של הספות. יש לדאוג כי בכל החריצים ובין הכריות יישאב הלכלוך ואז, יש להתחיל עם פעולת הניקוי עצמה. בכל פעולה שבה אתם עובדים עם חומר, יש להשהות מעט את חומר הניקוי אם מקצועי ואם חומר טבעי, למשך כמה דקות, עד שהחומר יפעל. לאחר מכן יש לשפשף בעדינות את האזור המוכתם באמצעות כלי ניקוי שאינו מזיק ולנגב באמצעות מטלית לחה.יש לציין כי כל חומר ניקוי לספות אפילו חמרים ביתיים, מומלץ לנסו תחילה בפינה מוסתרת של הספה..

כתמים שקל להסיר וכתמים שקשה להסיר מהספות

ישנם כתמי זיעה שקל להסיר, אך ישנם כתמים שהם יותר בעייתיים לניקוי של ספות מיוחדות. אם אינכם בטוחים לגבי אופן הניקוי, יש לפנות לחברות המתמחות שנים עם ניקוי. כאשר הבד יאובחן ויש עליו כתם קשה שלא ניתן להסיר, חברות ניקוי ספות, יעדיפו לנקות עם מכונת קיטור ולא באמצעות מכונת הזרקה ויניקה. לרוב הניקוי של ספות  מסוגים שונים נעשה בשיטת הזרקה ויניקה שהיא באמצעות מכונה מקצועית המכילה שני מכלים שאחד יש בו חומר ניקוי והשני מים. החומר מוזרק לבד הריפוד, יש לשפשף באמצעות מברשת רכה הנמצאת במכונה עצמה ואז מתבצעת פעול היניקה, אשר שואבת את כל המים מהספות והחומר ניקוי. ניתן לראות במכל שהוא שקוף, את המים המלוכלכים ויש לחזור על הפעולה עד שהמים נקיים- משמע שהספות נקיות.

יש להיזהר שלא לשבת על הספות לפחות 24 שעות ואז, תוכלו להשתמש בהן כרגיל. שימו לב להוראות התחזוקה המקצועיות שיעניק לכם צוות ניקוי ספות ויש לעקוב אחריהן, על מנת לשמור היטב על ספות נקיות ואסתטיות. גם בחירה נכונה של חברה וותיקה מהווה גורם חשוב מאין כמוהו בניקוי מקצועי ויסודי של ספות. חברת א.א.אלופי ניקיון, מתמחה מזה 19 שנה בניקוי כל סוגי הספות הכולל גם ספות מיוחדות. לחברה ניסיון עשיר, צוותים מיומנים המגיעים לאזורים רבים בארץ. לחברה אחריות רבה על כל עבודותיה. תוכלו למצוא גובות של לקוחות שבעי רצון, או לבטח תקבלו המלצות מלקוחות שאהבו את השירות והם ממשיכים להשתמש שנים בשירותיה של חברת א.א.אלופי ניקיון.

כתיבת תגובה

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Buttonלייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-2600099

×